reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Porady prawne

Kiedy zaliczyć do kosztów zaległy podatek od nieruchomości

Aktualizacja: 09.11.2006

Nasza spółka miała zaległość w podatku od nieruchomości za 2005 r. Zapłaciliśmy go w 2006 r. Kiedy zaliczyć do kosztów zaległy podatek od nieruchomości? »

Czy naprawy gwarancyjne podlegają opodatkowaniu

Aktualizacja: 09.11.2006

Czy należy naliczać VAT od nieodpłatnych napraw gwarancyjnych wykonywanych na naszą rzecz przez niemieckiego dostawcę? »

Jak księgować kary pieniężne oraz inne potrącenia z wynagrodzenia

Aktualizacja: 08.11.2006

Jak zaksięgować karę pieniężną potrąconą pracownikowi z wypłaty oraz inne potrącenia niewymagające zgody pracownika? »

Czy zakup wizytówek firmy jest kosztem reprezentacji i reklamy limitowanej

Aktualizacja: 08.11.2006

Czy zakup wizytówek firmy należy potraktować jako koszty reprezentacji i reklamy limitowanej? Czy trzeba odprowadzić VAT z tytułu przekazania wizytówek kontrahentom i odbiorcom indywidualnym? »

Czym grozi nieprowadzenie comiesięcznego remanentu podatkowego

Aktualizacja: 07.11.2006

Jesteśmy spółką, która zajmuje się handlem detalicznym. Nie prowadzimy ewidencji nabytych towarów, ale bezpośrednio po zakupie wartość towarów jest odnoszona w koszty. Z podatków rozliczamy się co miesiąc. Czy przyjęty sposób rozliczania ma skutki w podatku dochodowym? »

Jak rozliczyć sprzedaż samochodu ciężarowego do innego kraju UE

Aktualizacja: 08.11.2006

W jaki sposób rozliczyć sprzedaż samochodu ciężarowego firmie w innym kraju Unii Europejskiej? Jaką zastosować stawkę na fakturze? W jakiej pozycji deklaracji rozliczyć taką sprzedaż? »

Jak usunąć błędy w zaokrągleniach

Aktualizacja: 07.11.2006

Wszystkie deklaracje VAT-7 złożone przeze mnie dotychczas w 2006 r. zawierają błąd w zaokrągleniach kwot podatków. Jeżeli kwota podatku miała końcówkę powyżej 50 groszy, nie zaokrąglałem jej do pełnego złotego. Jak naprawić ten błąd? »

Jak dokonywać prognozy sprawozdań finansowych

Aktualizacja: 07.11.2006

Jestem księgową w firmie produkcyjnej. Dyrektor finansowy zlecił mi przygotowanie prognozy sprawozdania finansowego do planowanego budżetu na kolejny rok. Jakimi zasadami należy się kierować w przygotowaniu takiej prognozy? »

Kiedy obrót wierzytelnościami podlega VAT

Aktualizacja: 06.11.2006

Czy transakcja polegająca na nabywaniu wierzytelności własnych innych podmiotów gospodarczych, w celu ich windykacji we własnym zakresie, powinna być potwierdzona przez sprzedającego wierzytelność fakturą VAT ze stawką podatku 22% czy też zwolnioną od podatku? »

Jak rozliczyć usługi serwisowe świadczone na rzecz klienta z innego kraju UE

Aktualizacja: 06.11.2006

Jaki naliczyć VAT na fakturze wystawionej dla firmy w UE za usługi serwisowe świadczone na terenie Polski na rzecz firmy w UE? »

Kiedy opodatkować zakup towaru z zagranicy wraz z jego montażem

Aktualizacja: 03.11.2006

W ramach prowadzonej działalności spółka nabywa linie produkcyjne od podatników z krajów Unii Europejskiej. Dostawcy dokonują dostaw tych urządzeń do spółki wraz z montażem. Kiedy powstaje w tym przypadku obowiązek podatkowy? »

Jak zaewidencjonować koszty postępowania sądowo-egzekucyjnego

Aktualizacja: 03.11.2006

Zawarliśmy umowę dostawy towarów. Dostawy dokonaliśmy zgodnie z umową. Odbiorca towarów do chwili obecnej nie uiścił należności za otrzymane towary. Wystąpiliśmy o zasądzenie nakazu zapłaty. Jak zaewidencjonować koszty postępowania sądowo-egzekucyjnego? »

Czy nieodpłatna dostawa towarów dla podatnika UE jest WDT

Aktualizacja: 30.10.2006

Czy nieodpłatne dostawy towarów na rzecz podmiotów będących podatnikami podatku od wartości dodanej, zidentyfikowanych dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych w państwach UE innych niż Polska, stanowią wewnątrzwspólnotową dostawę towarów i podlegają opodatkowaniu według stawki 0%? »

Jak ewidencjonować korzystanie przez pracownika z samochodu służbowego do celów prywatnych

Aktualizacja: 30.10.2006

Spółka chce udostępnić pracownikom samochody służbowe do ich celów prywatnych. Jaka powinna być forma tego udostępnienia? Czy możliwe jest obciążenie pracownika kosztami za używanie samochodu? Jak rozliczać wydatki ponoszone przez pracowników przy zakupie paliwa? »

Kiedy i w jakiej formie trzeba uiścić kaucję gwarancyjną

Aktualizacja: 30.10.2006

Czy kaucja gwarancyjna zawsze jest wymagana przy dokonywaniu transakcji wewnątrzwspólnotowych? Czy też jest ona ściśle związana z możliwością ubiegania się o zwrot podatku VAT? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wyoming LLC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama