REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

CIT - podatek dochodowy od osób prawnych, Podatek od spadków i darowizn

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Dywidenda rzeczowa - skutki podatkowe w CIT po stronie spółki wypłacającej dywidendę

Jakie skutki podatkowe w podatku dochodowym wywołuje dywidenda rzeczowa po stronie spółki wypłacającej dywidendę?

Skale podatkowe, kwoty wolne i zwolnienia w podatku od spadków i darowizn będą podwyższone o wskaźnik inflacji. Co wynika z projektu rozporządzenia?

Minister Finansów przygotował projekt rozporządzenia, w którym chce podnieść w 2023 roku o wskaźnik inflacji kwoty pieniędzy oraz wartości rzeczy i praw majątkowych zwolnionych z podatku od spadków i darowizn i niepodlegających temu podatkowi (kwoty wolne od podatku). Podwyższone będą także przedziały nadwyżki kwot wartości rzeczy i praw majątkowych podlegających opodatkowaniu, określone w skalach podatkowych z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn. 

Ulga na ekspansję. Czy połączenie spółek wyklucza odliczenie podatkowe?

Jakie skutki dla skorzystania z ulgi na ekspansję ma połączenie spółek? Czy spółka przejmująca ma prawo do wykorzystania w ramach ulgi na ekspansję aktywa wygenerowanego przez spółkę przejmowaną?

Wycofanie samochodu ze spółki jawnej do majątku wspólnika a podatek od spadków i darowizn

Czy wycofanie samochodu z majątku spółki jawnej i nieodpłatne przekazanie go do majątku jednego ze wspólników podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?

CIT-8 i sprawozdanie finansowe w 2023 roku – terminy, zasady, rekomendacje

W 2023 roku po raz pierwszy od kilku lat Ministerstwo Finansów nie przesunęło terminów składania sprawozdań finansowych. W Dzienniku Ustaw opublikowano natomiast rozporządzenie Ministra w sprawie zmiany daty złożenia podatku dochodowego od osób prawnych, CIT-8. Jak sprostać nowym oczekiwaniom Ministerstwa i poprawnie zamknąć rok finansowy?

Rozliczenie podatku CIT za 2022 rok – szkolenie online 30 maja

Zapraszamy 30 maja 2023 r. na szkolenie poświęcone rocznemu rozliczeniu podatników podatku dochodowego od osób prawnych, zarówno tych rozliczających się na zasadach klasycznych, jak i na estońskim CIT. Szczegółowo zajmiemy się koniecznymi deklaracjami – powiemy w jakich przypadkach są składane, oraz kiedy i w jaki sposób należy je wypełnić. To odpowiedź na sygnały od Państwa. Podczas składania zeznań rocznych podatnicy mają bowiem często wątpliwości, które formularze powinni złożyć i w jakich sytuacjach.

Pożyczki i poręczenia a ceny transferowe – na co uważać?

Na sposób ustalania obowiązków dokumentacyjnych w zakresie cen transferowych (TP) wpływa wiele czynników: specyfika przepisów z tego obszaru, orzecznictwo sądów administracyjnych, interpretacje indywidualne organów podatkowych, rekomendacje tzw. Forum Cen Transferowych oraz dokumenty Ministerstwa Finansów, takie jak pytania i odpowiedzi w sprawie formularza TPR czy odpowiedzi na interpelacje poselskie. Ponadto dynamicznie zmieniająca się sytuacja gospodarcza może znacząco wpłynąć na rynkowy charakter transakcji, i to już po ustaleniu obowiązków oraz statusu posiadanych analiz porównawczych. Wszystkie te problemy są szczególnie widoczne w przypadku takich transakcji finansowych jak pożyczki i poręczenia.

Darowizny weselne i zbiórki charytatywne. Co zmieniają nowe przepisy podatkowe?

Kwoty darowizn i spadków wolne od podatku znacząco wzrosną od 1 lipca 2023 r. Z powodu zamieszania legislacyjnego tego samego dnia nowe przepisy dotyczące darowizn od wielu osób zostaną od razu zastąpione kolejnymi regulacjami, które znoszą limit podatkowy dla zbiórek. Jakie będą więc ostateczne kwoty? 

Wyższe kwoty wolne w podatku od spadków i darowizn od lipca 2023 r.

Sejm znowelizował 14 kwietnia 2023 r. ustawę o podatku od spadków i darowizn. Zwiększone zostały kwoty wolne w tym podatku. Zmieniła się również treść przepisów dot. zwolnienia z tego podatku najbliższej rodziny.

Spadek z zagranicy – dodatkowy podatek w Polsce

Otrzymanie spadku lub darowizny z zagranicy może powodować konieczność zapłacenia dodatkowego podatku w Polsce - nawet jeżeli podatek zapłacono za granicą. Problemu nie rozwiązują umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, bo dotyczą innych podatków. Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił w tej sprawie z pismem do minister finansów Magdaleny Rzeczkowskiej. 18 kwietnia 2023 r. Ministerstwo Finansów odpowiedziało, że nie prowadzi obecnie prac nad wprowadzeniem sugerowanych zmian legislacyjnych - odpowiada resort

Zapłata zaległych składek ZUS i składki zdrowotnej – skutki w podatku dochodowym. Interpretacja ogólna Ministra Finansów

W dniu 30 marca 2023 r. Minister Finansów wydał ogólną interpretację podatkową, dotyczącą konsekwencji podatkowych (w podatku dochodowym od osób fizycznych – PIT i podatku dochodowym od osób prawnych - CIT) zapłaty przez płatnika zaległych składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne - w części, w której powinny być one sfinansowane z dochodu ubezpieczonego – podatnika (pracownika, zleceniobiorcy, byłego pracownika lub zleceniobiorcy). Zdaniem Ministra zapłata przez płatnika tych zaległych składek jest neutralna podatkowo dla podatnika, a płatnik nie może tych zapłaconych składek zaliczyć do kosztów podatkowych.

Podatkowe obowiązki sprawozdawcze spółek nieruchomościowych 2023. Co wynika z najnowszej interpretacji ogólnej Ministra Finansów?

Na czym polegają obowiązki sprawozdawcze spółek nieruchomościowych w podatku dochodowym i jak te obowiązki powinny być realizowane? Jak interpretuje przepisy w tym zakresie Minister Finansów?

Przekazanie towaru influencerom w zamian za reklamę – skutki podatkowe, koszty i przychody

Czy przekazanie przez sprzedawcę określonego towaru influencerom w zamian za reklamę marki pozwoli na zaliczenie tak poniesionych wydatków w poczet kosztów uzyskania przychodów oraz czy przedmiotowa transakcja będzie rodzić skutek w postaci przychodu podatkowego? Jak odpowiedział na te pytania Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 1 marca 2023 r. (znak: 0111-KDIB1-3.4010.1.2023.2.AN)?

Kalendarz przedsiębiorcy (podatnika) 2023 – ważne terminy upływające z końcem marca

Zbliża się koniec I kwartału 2023 r. Dla przedsiębiorców jest to czas wzmożonych prac w zakresie dopełnienia wszystkich obowiązków prawno - podatkowych. Prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce wiąże się z długą listą terminowych obowiązków. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich, o których warto pamiętać.  

Ulga na złe długi w PIT, CIT i VAT. Niezapłacone faktury bez podatku

Ministerstwo Finansów wyjaśnia, że podatnik, który nie otrzymał od swojego kontrahenta zapłaty za fakturę, może skorzystać z ulgi na złe długi. Ulga na złe długi obowiązuje w PIT i CIT a także w VAT. Ta preferencja podatkowa jest równoznaczna z brakiem konieczności płacenia podatku od niezapłaconych faktur.

Oszczędności podatkowe w fundacji rodzinnej. 10 wskazówek doradcy podatkowego

Fundacja rodzinna będzie od 22 maja 2023 r. doskonałym instrumentem do kumulowania, reinwestowania i wypłacania kapitału, przy niezwykle korzystnym opodatkowaniu tych operacji. Ochrona i zarządzanie majątkiem rodzinnym wreszcie stanie się łatwiejsze!

Rozliczenie straty podatkowej a przejście na estoński CIT

Nie jest tajemnicą, że przepisy umożliwiające spółkom rozliczania się na podstawie tzw. estońskiego CIT, cieszą się dużą popularnością. Niewątpliwie, wielu przedsiębiorców docenia zalety tego rozwiązania, pozwalającego na ograniczenie swoich obciążeń podatkowych. Warto jednak wiedzieć, że istnieją także sytuacje, w których przejście na ryczałt nie koniecznie przyniesie wyłącznie pozytywne rezultaty. Istnieje kilka ograniczeń, które należy rozważyć decydując się na zmianę formy opodatkowania – jednym z nich jest kwestia rozliczenia straty podatkowej.  

Wątpliwości interpretacyjne wokół estońskiego CIT

Wdrożenie tzw. estońskiego CIT do polskiego systemu podatkowego ustanowiło ciekawą alternatywę w stosunku do klasycznego opodatkowania CIT. Kolejne nowelizacje istotnie stwarzają łatwiejszą przestrzeń do wdrażania i stosowania tego rozwiązania, choć niektóre kwestie pozostają nadal problematyczne i rodzą wiele niepewności wśród podatników, stąd tak wielu z nich dąży do rozwiązania swych wątpliwości, szukając odpowiedzi w interpretacjach podatkowych.  

CIT 2023 - termin złożenia zeznania CIT-8 i zapłaty podatku za 2022 rok wydłużony do 30 czerwca - opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów

Termin złożenia rocznego zeznania podatkowego (CIT-8, CIT-8AB) i zapłaty należnego podatku dla podatników CIT został wydłużony do 30 czerwca 2023 r. 16 marca 2023 r. Minister Finansów wydał rozporządzenie w tej sprawie, które zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw z 21 marca 2023 r. poz. 530. Wydłużono także termin złożenia informacji CIT-ST.

Fundacja rodzinna – rozwiązanie zabezpieczające majątek firm

Prezydent RP 6 lutego 2023 r. podpisał ustawę o fundacji rodzinnej. Najprawdopodobniej już od połowy maja br. przedsiębiorcy będą więc mieli możliwość prowadzenia fundacji rodzinnych na nowych zasadach. 

Podatek minimalny w ustawie CIT – jak się przygotować?

Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym z 29 października 2021 r. wprowadziła nową kategorię podatku CIT – tzw. podatek minimalny. Wbrew pierwotnym doniesieniom, obejmie on nie tylko największe korporacje, ale także zwykłe przedsiębiorstwa, które ponoszą straty lub wykazują znikome dochody. 

Sprawozdanie finansowe i CIT-8 za 2022 rok - do kiedy w 2023 roku?

Ministerstwo Finansów informuje, że sprawozdania finansowe za rok 2022 należy sporządzić do 31 marca 2023 roku. Resort przypomina, że w 2022 roku terminy sprawozdawcze były dłuższe – z uwagi na pandemię COVID-19. Natomiast w bieżącym 2023 roku MF rozważa przedłużenie terminu na złożenie zeznań w podatku CIT.

Ministerstwo Finansów: zbiórki na cele charytatywne bez podatku

Przeprowadzona w Sejmie nowelizacja ustawy o podatku od spadków i darowizn podwyższa kwoty wolne od podatku. Jak informuje Ministerstwo Finansów wprowadzane w tej nowelizacji górne limity darowizn wolnych od podatku od kilku osób miały wyeliminować ewentualne nadużycia. Resort finansów zapewnia jednocześnie, że zmiany przepisów nie wpłyną w żaden sposób na zbiórki środków na cele charytatywne. MF pracuje nad doprecyzowaniem zapisów.

Wsteczna korekta stawek amortyzacyjnych – czy jest możliwa?

Podatnik, który stosuje liniową metodę amortyzacji środków trwałych, zasadniczo ma możliwość samodzielnego ustalenia stawek amortyzacyjnych do maksymalnych poziomów przewidzianych w ustawie o CIT. Wątpliwości podatników wciąż jednak budzi kwestia możliwości dokonania korekty stawki „wstecz”. 

Podatek od spadków i darowizn 2023 - wyższe kwoty wolne od 1 lipca

W czwartek 26 stycznia 2023 r. Sejm uchwalił tzw. ustawę deregulacyjną (ustawa o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych), nowelizującą kilkanaście ustaw w tym m.in. ustawę o podatku od spadków i darowizn. Ta nowelizacja przewiduje w szczególności podniesienie kwot wolnych w podatku od spadków i darowizn od 1 lipca 2023 r.

Zmiany w estońskim CIT od 1 stycznia 2023

1 stycznia 2023 r. weszła w życie kolejna nowelizacja przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych. Część zmian dotyczy również tzw. estońskiego CIT. Przepisy o estońskim CIT obowiązują od początku 2021 r., jednak ta forma opodatkowania zaczęła cieszyć się większą popularnością dopiero od ubiegłego roku, kiedy weszło w życie wiele korzystnych zmian przepisów o estońskim CIT.

Ulga B+R. Kto powinien ocenić, czy dana działalność jest działalnością badawczo-rozwojową?

Dyrektor KIS próbuje przerzucać na podatników ciężar oceny, czy prowadzone działania mogą zostać zakwalifikowane jako działalność B+R w kontekście ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 18d-e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Taką praktykę kwestionują sądy administracyjne.

Zwolnienie z CIT dochodów z nowej inwestycji. O zwolnieniu decyduje kod PKWiU towarów wskazany w decyzji o wsparciu

Podmiot będzie uprawniony do zastosowania zwolnienia od całości dochodu uzyskiwanego ze sprzedaży produkowanych towarów wraz z półproduktami oraz elementami dodatkowymi, które są przez niego nabywane od podmiotów zewnętrznych przy uzyskanej decyzji o wsparciu dla nowej inwestycji. Takie stanowisko zostało ostatecznie potwierdzone przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 6 grudnia 2022 r., znak: 0111-KDIB1-3.4010.662.2021.8.PC.

Optymalizacja podatkowa w CIT – spółka na Kajmanach

Artykuł opisuje kwestię popularności tworzenia podmiotów gospodarczych na Wyspach Kajmańskich (Kajmanach) z perspektywy optymalizacji podatkowej. Lewarowanie własnych interesów gospodarczych spółką typu offshore jest problemem interdyscyplinarnym i multijurysdykcyjnym a każda indywidualna inwestycja wymaga celowości stosowania takiego rozwiązania z perspektywy przepisów dotyczących klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania (Ordynacja podatkowa) oraz wymaga zadbania o właściwą i korzystną jurysdykcję podatkową właścicieli spółki offshore z uwzględnieniem przepisów CIT i PIT w zakresie przychodów od podmiotu zagranicznego.

Darowizny i spadki 2022-2023 - zwolnienie z podatku dla członków najbliższej rodziny

Na czym polega zwolnienie z podatku od spadków i darowizn dla członków najbliższej rodziny? Kto, kiedy i jak może skorzystać z tego zwolnienia podatkowego? Wyjaśniają eksperci Ministerstwa Finansów.

Ulga na robotyzację w CIT. Czy można odliczyć koszty jednorazowo?

Od początku 2022 podatnicy CIT mogą korzystać z dodatkowego odliczenia w ramach mechanizmu podatkowego opisanego w art. 38eb (“ulga na robotyzację”) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (“ustawa o CIT”). Interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 31 sierpnia 2022 roku, może mieć kluczowe znaczenie dla podatników planujących korzystanie z ulgi na robotyzację.

Kolejne odroczenie podatku minimalnego. “Podatek niechciany”?

Ustawa z dnia 7 października 2022 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2022 r. poz. 2180), to kolejna próba "naprawy" Polskiego Ładu. Jedna z wprowadzanych zmian dotyczy podatku minimalnego. Co to oznacza dla podatników? Odroczenie poboru podatku o kolejny rok (do końca 2023 roku), powoduje, że faktyczna zapłata podatku będzie wymagana w marcu 2025 roku. Warto zauważyć, że samo odroczenie terminu, to nie jedyne zmiany jakie przyniosła nowelizacja.

Wykup samochodu z leasingu - jakie podatki?

Wykup samochodu z leasingu. Jakie są obowiązki podatkowe (VAT, PIT, PCC) przy wykupie samochodu z leasingu?

Minimalny CIT w nowej wersji – co warto wiedzieć?

Co zmienia w przepisach dot. minimalnego podatku CIT nowelizacja zwana Polski Ład 3.0?

Ponad 2/3 spółek nie zamierza przechodzić na tzw. estoński CIT. Dlaczego?

Ponad 89 proc. szefów spółek zna pojęcie tzw. estońskiego CIT-u, blisko 67 proc. respondentów nie rozważa jego wprowadzenia w kierowanej przez siebie spółki – wynika z badania przekazanego PAP. Przedsiębiorcy obawiają się dodatkowych kontroli skarbowych

Podatek u źródła - usługi reklamowe, księgowe, doradcze

Korzystanie z usług zagranicznych kontrahentów może wymagać od wypłacającego wynagrodzenie poboru podatku u źródła. Konsekwencją jest przekazanie usługodawcy mniejszej kwoty niż ta która została określona w umowie albo przerzucenie ciężaru podatku na korzystającego. Przepisy czasami po spełnieniu dodatkowych wymogów pozwalają jednak na odstąpienie od wymogu poboru podatku, dzięki czemu należne wynagrodzenie pozostaje bez zmian.

Jak księgowo przygotować spółkę do wejścia na CIT estoński?

CIT estoński staje się coraz korzystniejszym rozwiązaniem dla wielu podatników. Jak uniknąć falstartu i dobrze przygotować naszą spółkę do przejścia na tę formę opodatkowania?

CIT estoński – szansa czy pułapka dla przedsiębiorcy?

CIT estoński jest formą opodatkowania spółek, która w Polsce obowiązuje od 2021 r. Nowelizacja systemu podatkowego znana jako „Polski Ład” wprowadziła nowelizację przepisów dotyczących CITu estońskiego, które zwiększyły zainteresowanie wśród podatników, ale nie rozwiązały wszystkich wątpliwości.

Darowizna pieniędzy dla córki przelana na konto dealera samochodowego

Rodzice dokonali darowiznę pieniędzy dla swojej córki z przeznaczeniem na zakup samochodu. Przelew pieniędzy od rodziców poszedł bezpośrednio na konto bankowe dealera samochodowego. Zdaniem Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej taka darowizna nie może korzystać ze zwolnienia z podatku właśnie dlatego, że nie trafiła bezpośrednio od darczyńców na konto (lub subkonto) obdarowanej córki.

Estoński CIT wybierany przez coraz więcej spółek. Wzrost rdr 1,5 tys. procent

Estoński CIT. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2022 roku o blisko 1550% procent wzrosła liczba spółek, które wybrały estoński CIT. Z tegorocznych danych MF wynika, że najwięcej takich przypadków było w styczniu, a najmniej - w sierpniu.

Zwolnienie z podatku od darowizny - błąd w zgłoszeniu SD-Z2, kilka darowizn w jednym formularzu

Otrzymując darowizny pieniężne w różnych dniach podatnicy uprawnieni do zwolnienia podatkowego w podatku od spadków i darowizn powinni (co do zasady) złożyć odrębne zgłoszenia o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych na odrębnych formularzach SD-Z2. Ale dokonanie zgłoszenia darowizny w innej formie niż na formularzu SD-Z2 lub na błędnie wypełnionym formularzu nie może przesądzać o niespełnieniu warunków do uzyskania zwolnienia na podstawie art. 4a ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn. Dlatego podatnik, który w ustawowym terminie zgłosił w jednym formularzu SD-Z2 trzy darowizny od matki, dochowując przy tym pozostałych warunków ustawowych (tj. otrzymania darowizny przelewem na konto) – może skorzystać z tego zwolnienia podatkowego.

Zmiany w CIT i PIT - ceny transferowe, transakcje z rajami podatkowymi

W dniu 25 października 2022 r. w Dzienniku Ustaw opublikowano ustawę z 7 października 2022 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja ta oznacza m.in. zmianę przepisów ustawy o CIT i ustawy o PIT dot. cen transferowych i tzw. transakcji rajowych (tj. transakcji z tzw. rajami podatkowymi - czyli z krajami lub terytoriami stosującymi szkodliwą konkurencję podatkową).

Likwidacja działalności spółki - niezapłacone zobowiązania a przychód podatkowy

Wartość niespłaconych zobowiązań wynikających z umów pożyczek wobec pożyczkodawcy, pozostających w spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia tej spółki z rejestru przedsiębiorców KRS nie będzie stanowić dla niej przychodu podatkowego, powodującego powstanie obowiązku w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. Takie stanowisko zostało potwierdzone przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 14 października 2022 r., znak: 0114-KDIP2-2.4010.111.2022.1.RK.

Zakup terminala płatniczego a odliczenia i preferencje podatkowe - PIT, CIT, VAT

Zakup terminala płatniczego daje możliwość odliczeń podatkowych w PIT lub CIT oraz szybszego zwrot VAT. Jak działa tzw. ulga na terminal?

Kiedy można uniknąć podatku od spadków i darowizn

Otrzymanie darowizny lub spadku może wiązać się z obowiązkiem, do którego wypełnienia zobowiązany jest obdarowany. Zgodnie z ustawą to po jego stronie leży zgłoszenie faktu otrzymania darowizny lub spadku oraz odprowadzenie podatku fiskusowi w odpowiedniej wysokości. Niedopełnienie obowiązku skutkować może negatywnymi konsekwencjami.

Podatki wobec małoletnich

Małoletni podatnik. Co do zasady podatnikiem jest ktoś na kim ciąży obowiązek podatkowy. I okazuje się, że w pewnych przypadkach małoletni mogą być podatnikami.

Podatek od spadków i darowizn - nowe kwoty wolne od podatku i nowe skale podatkowe od 13 października 2022 r.

Podatek od spadków i darowizn - stawki, kwoty wolne i skale podatkowe. Od 13 października 2022 r. obowiązują nowe (wyższe) kwoty wolne od podatku i nowe skale podatkowe w podatku od spadków i darowizn. Sprawdźmy jakie!

Podatek od przerzuconych dochodów - zmiany w CIT od 2023 roku

Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, która aktualnie jest procedowana w Sejmie przewiduje m.in. istotne zmiany od 2023 roku w przepisach podatku od przerzuconych dochodów.

Darowizna pieniędzy ze wspólnego rachunku bankowego a zwolnienie z podatku

Czy darowizna pieniędzy od członka najbliższej rodziny może być zwolniona z podatku od spadków i darowizn jeżeli w chwili zawarcia umowy darowizny pieniądze znajdowały się na rachunku bankowym, którego współwłaścicielami są darczyńca i obdarowany? Na to pytanie odpowiedział Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 30 września 2022 r.

Najwięksi podatnicy CIT w Polsce

Ministerstwo Finansów opublikowało 30 września 2022 r. listę dużych podatników podatku CIT za 2021 r. Dane dotyczą zeznań indywidualnych firm, których przychód przekroczył 50 mln euro oraz podatników będących podatkowymi grupami kapitałowymi (PGK). Wśród indywidualnych firm liderami są firmy z sektora bankowego, energetycznego i paliwowego. Podobnie jest wśród podatkowych grup kapitałowych.

REKLAMA