| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Zwrot kosztów zakupu okularów korygujących zwolniony z PIT

Aktualizacja: 23.07.2010

Uzyskany przez pracownika zwrot kosztów zakupu okularów korygujących wzrok korzysta ze zwolnienia z opodatkowania. Pracodawca nie ma obowiązku obliczenia, potrącenia i odprowadzenia z tego tytułu zaliczki. Dla skorzystania ze zwolnienia nie ma znaczenia, czy faktura wystawiona jest na pracownika, czy na pracodawcę. »

Kasy fiskalne dla lekarzy, prawników i księgowych

Aktualizacja: 26.07.2010

W 2011 r. kasy fiskalne pojawią się w gabinetach lekarskich i kancelariach prawniczych. Ewidencjonowaniu przez kasy fiskalne będą podlegać również usługi księgowe. Minister finansów podpisał rozporządzenie w tej sprawie. »

Małe firmy poszkodowane przez powódź dostaną pożyczki

Aktualizacja: 23.07.2010

Do 50 tys. zł wsparcia w formie pożyczki będą mogli otrzymać właściciele małych firm, które ucierpiały z powodu powodzi - zakłada rządowy projekt ustawy o wspieraniu przedsiębiorców dotkniętych skutkami klęski żywiołowej. W ubiegłym tygodniu odbyło się jego pierwsze czytanie w Sejmie. »

Firmy mogą się bronić przed pozwami zbiorowymi

Aktualizacja: 22.07.2010

Firmy nie powinny lekceważyć pozwów zbiorowych, ale mają skuteczne narzędzia żeby się przed nimi bronić. »

Ukraina odkłada reformy podatkowe

Aktualizacja: 21.07.2010

Parlament Ukrainy przyjął uchwałę o przeprowadzeniu krajowych konsultacji w sprawie projektu Kodeksu Podatkowego, co oznacza przesunięcie możliwości przyjęcia nowego Kodeksu Podatkowego na wrzesień 2010 r. »

Podatnicy z jednym źródłem dochodu nie będą składać PIT-ów?

Aktualizacja: 23.07.2010

Podatnicy, którzy mają jedno źródło dochodu, mogliby składać do urzędu skarbowego wniosek o to, by to urząd ich rozliczył - takie rozwiązanie zakłada przygotowany przez PSL projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i Ordynacji podatkowej. »

Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym

Aktualizacja: 23.07.2010

Sejm przyjął 22 lipca większość poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, która dostosowuje polskie przepisy do regulacji unijnych. »

Trybunał uznał za niezgodne z konstytucją przepisy ordynacji podatkowej

Aktualizacja: 22.07.2010

Trybunał Konstytucyjny uznał, że ordynacja podatkowa obowiązująca do 2001 roku była niezgodna z konstytucją. Chodzi o przepisy regulujące zwrotu nienależnie zapłaconego podatku. »

Powstanie centralna baza danych o podatnikach?

Aktualizacja: 22.07.2010

Sejmowa komisja finansów opowiedziała się za uchwaleniem nowelizacji Ordynacji podatkowej, która przewiduje m.in. utworzenie centralnej bazy danych o podatnikach. Ministerstwo finansów będzie mogło przetwarzać te dane w celach analitycznych i statystycznych. »

Wyrok ETS w sprawie leczenia za granicą

Aktualizacja: 20.07.2010

Dnia 15 czerwca 2010 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (dalej „ETS”) wydał wyrok, w którym stwierdził, że zgodnie z przepisami unijnymi państwo członkowskie ubezpieczenia (tzn. takie, w którym pacjent jest ubezpieczony) nie jest zobowiązane do zwrotu pacjentowi kosztów, które w państwie, gdzie była świadczona opieka medyczna obciążają tego pacjenta, jeżeli są one efektem nieplanowanej opieki szpitalnej, która została zapewniona pacjentowi podczas jego pobytu tymczasowego w innym państwie członkowskim niż państwo ubezpieczenia ( sprawa C-211/08). »

Fiskus zabrał nam mniej podatku

Aktualizacja: 22.07.2010

W 2009 r. oddaliśmy państwu znacznie mniej pieniędzy niż rok wcześniej, donosi "Rzeczpospolita". Różnica na naszą korzyść wyniosła aż 9,1 mld zł. »

Szpitale bezprawnie pobierają opłaty od ubezpieczonych pacjentek

Aktualizacja: 22.07.2010

W szpitalach bezprawnie pobierane są opłaty za świadczenia medyczne od ubezpieczonych pacjentek - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli na temat opieki szpitalnej nad matką i noworodkiem. »

Ministerstwo Gospodarki popiera legalność faktur wysyłanych mailem

Aktualizacja: 21.07.2010

Minister gospodarki Waldemar Pawlak poparł propozycję przedsiębiorców o dopuszczenie do obrotu gospodarczego faktur VAT, drukowanych po otrzymaniu drogą elektroniczną, nie będących e-fakturą z podpisem elektronicznym. »

Komisarz UE sprzeciwia się szybkiemu wprowadzeniu podatku od transakcji finansowych

Aktualizacja: 21.07.2010

Komisarz UE ds. podatków i unii celnej, audytu i zwalczania nadużyć finansowych, Algridas Semeta, oświadczył, że przeciwny jest szybkiemu wprowadzeniu na terenie Unii Europejskiej podatku od transakcji finansowych, którego wprowadzenie popierane jest przez Niemcy i Francję. »

Pożyczki dla przedsiębiorców poszkodowanych przez powódź

Aktualizacja: 21.07.2010

Przedsiębiorcy poszkodowani przez powódź w maju i czerwcu 2010 r. będą mogli zaciągnąć pożyczkę na preferencyjnych warunkach w wysokości do 50 tysięcy złotych. Kwota pożyczki, pod warunkiem wydania jej na odtworzenie majątku trwałego i obrotowego ma być umarzana. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Bogdan

Założycielka agencji pracy Jobhouse, ekspertka z zakresu HR i rynku pracy. W marcu 2017 roku otrzymała nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez kobiecy portal Sukces Pisany Szminką.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK