| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Temat: ulgi podatkowe

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu ulgi podatkowe. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące ulgi podatkowe.

Czy można skorzystać z ulgi prorodzinnej na nie swoje dziecko?

Aktualizacja: 24.10.2011

Małżonkowie, którzy składają wspólne zeznanie podatkowe, mogą w nim odliczyć ulgę prorodzinną na wspólne dzieci, a także na dzieci z poprzednich związków. »

Czy rencista może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej?

Aktualizacja: 24.10.2011

Czy posiadanie decyzji przyznającej rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy jest wystarczającym warunkiem skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej? »

Ulga na pełnoletnie dzieci w rodzinach zastępczych

Aktualizacja: 24.10.2011

Dziecko pełnoletnie, uczące się, pozostające pod opieką rodziny zastępczej. Czy przysługuje ulga osobom, które pełniły funkcje rodziny zastępczej za miesiące, w których dziecko pełnoletnie przebywa u tych osób - zgodnie z art. 78 ust. 5 ustawy o pomocy społecznej? »

Czy można skorzystać z ulgi na dziecko w zakładzie opiekuńczym?

Aktualizacja: 24.10.2011

Dziecko jest osobą niepełnosprawną i przez cały czas przebywa w zakładzie opiekuńczym, rodzic łoży na utrzymanie dziecka, opłaca zakład, kupuje niezbędne materiały. Czy ma prawo do ulgi na dzieci? »

Czy można odliczyć ulgę prorodzinną na swojego brata?

Aktualizacja: 24.10.2011

Czy ma prawo do ulgi prorodzinnej osoba, która jest opiekunem prawnym, będącego na jej utrzymaniu, brata? Brat jest osobą pełnoletnią, ubezwłasnowolnioną, otrzymuje rentę. »

Kiedy dochody zagraniczne dzieci nie pozwalają na skorzystanie z ulgi prorodzinnej?

Aktualizacja: 24.10.2011

Pełnoletnie uczące się dziecko uzyskało w roku 2010 dochody ze stosunku pracy w Niemczech, w Polsce nie uzyskało dochodów. Czy rodzice mają prawo do ulgi? »

Kiedy rodzic przedsiębiorczego dziecka nie odliczy ulgi prorodzinnej?

Aktualizacja: 24.10.2011

Czy ma prawo do ulgi prorodzinnej podatnik, gdy jego dziecko spełnia warunki wymienione w art. 6 ust. 4 ustawy, a więc uczy się i nie ukończyło 25 lat, ale uzyskuje dochody:- z najmu opodatkowane ryczałtem,- z działalności gospodarczej opodatkowane zgodnie z art. 30c ustawy o PIT lub ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych? »

Czy podatnik musi być zameldowany tam gdzie mieszka?

Aktualizacja: 24.10.2011

Czy możliwe jest odliczenie od dochodu wydatków poniesionych z tytułu użytkowania sieci Internet w 2010 r. w przypadku, gdy podatnik zameldowany jest pod innym adresem niż adres zamieszkania? »

Czy diety wypłacane członkom zarządu wspólnoty mieszkaniowej są opodatkowane PIT?

Aktualizacja: 24.10.2011

Tak. Kwoty wypłacone członkom zarządu wspólnoty mieszkaniowej nie podlegają bowiem zwolnieniu od podatku dochodowego, o którym mowa w art. 21 ust.1 pkt 17 ustawy o PIT. »

Odliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne – wyjaśnienia KIP

Aktualizacja: 05.03.2012

Czy można odliczyć składki na ubezpieczenie zdrowotne płacone za granicą? Czy składki płacone do KRUS można odliczyć w PIT? Odpowiedzi na te pytania podatników udzielili eksperci Krajowej Informacji Podatkowej. »

Czy można odliczyć w PIT darowiznę na rzecz Rady Rodziców?

Aktualizacja: 06.12.2012

Niestety aktualnie darowizn przekazanych na rzecz rady rodziców (tzw. komitety rodzicielskie), działających w szkołach i przedszkolach podatnik nie może odliczyć od dochodu. »

Ulga odsetkowa – czy wskaźnik odliczenia odsetek ulega zmianie?

Aktualizacja: 24.10.2011

Mimo, że ulga odsetkowa dotyczy tylko podatników, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy do końca 2006 roku, to nadal budzi pewne wątpliwości. »

Czy prezenty dla pracowników odchodzących na emeryturę są zwolnione z PIT?

Aktualizacja: 24.10.2011

Przechodzący na emeryturę pracownicy są zwyczajowo obdarowywani przez pracodawców drobne lub bardziej okazałe upominki. Powstaje w związku z tym wątpliwość, czy takie prezenty trzeba opodatkować PIT. »

Jak rodzice po rozwodzie dzielą prawo do ulgi na dziecko?

Aktualizacja: 18.03.2014

Rozwiedzenie rodzice dziecka mają wątpliwości jak mogą skorzystać z ulgi prorodzinnej w sytuacji, gdy dziecko przebywa część roku u jednego z rodziców, a część u drugiego. Nie ma tu jasnych zasad i rodzice dziecka powinni się porozumieć jak podzielić ulgę by nie odliczyć w sumie więcej niż 1112,04 zł od podatku. »

Czy zwolnienie poręczyciela z długu podlega opodatkowaniu PIT?

Aktualizacja: 24.10.2011

Wiele osób, z bardzo różnych powodów, poręcza kredyty bankowe innym osobom i najczęściej nie mają żadnych kłopotów z tego powodu, gdyż kredyty te są spłacane. Nieliczni jednak mają problemy, gdyż kredytobiorca albo specjalnie, albo z powodów losowych nie kwapi się do spłacania zaciągniętego kredytu i wtedy do naszych drzwi (lub do naszego konta) puka bank i zmusza nas do spłaty czyjegoś długu. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "KM-LEX"

Kancelaria Prawna "KM-LEX" Roszczenia i usługi prawne Krzysztof Konopka. Kancelaria specjalizuje się w świadczeniu usług prawnych z zakresu dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z tytułu zawartych umów ubezpieczeniowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »