REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zagraniczne spółki kontrolowane (CFC), PIT 2015

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Podatnicy z Kartą Dużej Rodziny dostaną zwrot PIT w ciągu 30 dni

Ministerstwo Finansów obiecuje, że także w 2016 roku (w rozliczeniu PIT za 2015 rok) rodziny wielodzietne dostaną zwrot nadpłaty w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) w ciągu 30 dni.

IFK poleca: Niewiele czasu na rozliczenie ryczałtu za 2015 r.

Opłacający w zeszłym roku ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z tytułu zarówno prowadzenia działalności, jak i tzw. najmu prywatnego do 1 lutego 2016 r. powinni rozliczyć się z fiskusem z zarobków z 2015 r. Najszybciej ten obowiązek można wypełnić przez internet.

Wstępnie wypełnione zeznania podatkowe PIT-37 i PIT-38 za 2015 r. od marca 2016 r.

Ministerstwo Finansów informuje, że dopiero w marcu 2016 r. będą udostępnione wstępnie wypełnione zeznania podatkowe. Będą to zeznania PIT-37 i PIT-38 za 2015 rok.

IFK poleca: PIT-4R tylko elektronicznie?

Deklarację roczną PIT-4R za 2015 r. płatnik ma obowiązek przekazać najpóźniej 1 lutego 2016 r. Co do zasady powinien tego dokonać w formie elektronicznej. Wybór innej formy przesłania tych dokumentów spowoduje, że płatnik skutecznie nie wywiąże się z tego obowiązku. Wyjątkiem są podmioty dokonujące rozliczenia za nie więcej niż 5 podatników, które mogą przesłać deklaracje do właściwego urzędu skarbowego w formie pisemnego dokumentu.

Rozliczenie przychodów z najmu na PIT-28 do 1 lutego 2016 r.

Podatnicy osiągający przychody z najmu prywatnego (poza działalnością gospodarczą) i rozliczający je 8,5% ryczałtem mają obowiązek złożyć deklarację PIT-28 do urzędu skarbowego do końca stycznia następnego roku. W 2016 r. termin złożenia tego zeznania podatkowego upływa w poniedziałek 1 lutego (bo 31 stycznia wypada w niedzielę). Do 20 stycznia można zgłaszać formę opodatkowania przychodów z najmu nieruchomości lub jej zmiany. W PIT-28 można uwzględnić ulgę rehabilitacyjną czy darowiznę na cele kultu religijnego, a także przekazać 1 proc. podatku na organizację pożytku publicznego.

Nowa wersja aplikacji e-Deklaracje Desktop 2016 w. 8.0.0 i formularz PIT-37(22)

Ministerstwo Finansów informuje, że w dniu 12 stycznia 2016 r. została udostępniona nowa wersja aplikacji e-Deklaracje Desktop 2016 w. 8.0.0.

Rozliczenie PIT za 2015 rok – obowiązki płatników

Koniec stycznia i lutego jak co roku pozostaje terminami na sporządzenie rocznych informacji i deklaracji przez płatników podatku PIT. Wskazać w nich należy przychody, koszty, dochody i zaliczki należne i faktycznie pobrane od wypłacanych wynagrodzeń i innych wypłacanych w 2015 roku świadczeń.

Dochody uzyskane przez Polaka na Węgrzech - rozliczenie PIT

System podatkowy Węgier i problematykę opodatkowania dochodów uzyskanych na Węgrzech w Polsce omawiają eksperci PwC.

Kiedy złożyć PIT-12 w 2016 roku?

Jeśli etatowiec czy stypendysta chce, aby to płatnik składek wyręczył go w sporządzeniu rocznego rozliczenia podatkowego, musi dostarczyć płatnikowi PIT-12. Oczywiście wcześniej trzeba się upewnić, że przysługuje mu taki przywilej, a nie jest on zarezerwowany dla tych, którzy m.in. w 2015 r. zmieniali pracę. Najlepiej dostarczyć druk PIT-12 przed 9 stycznia 2016 r. Jednak pracodawca powinien przyjąć od nas PIT-12 nawet i 11 stycznia 2016 r.

Dochody z pracy na Malcie - rozliczenia podatkowe

Jak rozliczyć dochody z pracy wykonywanej na terytorium Malty, jak ustalić status rezydenta podatkowego Malty, kiedy trzeba rozliczyć dochody maltańskie w Polsce - wyjaśniają eksperci z PwC.

Nowy wzór zeznania CIT-CFC od 1 stycznia 2016 r.

Od początku stycznia 2016 r. obowiązywał będzie nowy wzór zeznania o wysokości dochodu z zagranicznej spółki kontrolowanej obowiązującego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT-CFC).

Komu przysługuje zwolnienie z PIT wartości świadczenia z tytułu bezpłatnej pomocy prawnej

W ośrodku pomocy społecznej uzyskałam informację, że jako osoba pobierająca świadczenia z pomocy społecznej mam prawo skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. Czy to prawda, że od 2015 r. taka porada jest dla mnie zwolniona z podatku dochodowego?

Czy można odliczyć zapłacony za granicą podatek od dochodu zagranicznej spółki kontrolowanej od podatku płaconego w Polsce

Spółka posiada udziały w zagranicznej spółce, która spełnia warunki uznania jej za zagraniczną spółkę kontrolowaną, w związku z czym dochód tej zagranicznej spółki będzie podlegać opodatkowaniu u polskiej spółki 19% podatkiem. Zagraniczna spółka płaci podatek od swoich dochodów w kraju siedziby. Czy polska spółka może chociaż częściowo odliczyć podatek zapłacony za granicą przez zagraniczną spółkę od podatku płaconego w Polsce?

Czy udział podatnika w zagranicznej spółce kontrolowanej może zostać pomniejszony o udział jednostki zależnej

Nasza spółka z o.o. posiada udziały w spółce zagranicznej będącej jednostką zależną. Jednocześnie spółka i jej jednostka zależna posiadają udziały w zagranicznej spółce spełniającej kryteria uznania jej za zagraniczną spółkę kontrolowaną. Czy udział naszej spółki w zagranicznej spółce kontrolowanej może zostać pomniejszony o udział naszej jednostki zależnej w tej spółce, skoro jednostka zależna posiada - podobnie jak nasza spółka - prawo do udziału w zysku zagranicznej spółki kontrolowanej?

Udziały w zagranicznej spółce prowadzącej rzeczywistą działalność w UE - brak opodatkowania CIT i PIT

Nasza spółka z o.o. posiada udziały w niewielkiej spółce zagranicznej z siedzibą w jednym z państw członkowskich UE, która niedawno rozpoczęła działalność. Spółka ta podlega opodatkowaniu od całości swoich dochodów w kraju siedziby. Nasza księgowa stwierdziła, że nie będziemy musieli prowadzić rejestru i ewidencji dla tej spółki, gdyż spółka zagraniczna prowadzi rzeczywistą działalność, a tym samym nie mają do niej zastosowania przepisy o opodatkowaniu w Polsce dochodu zagranicznych spółkach kontrolowanych. Czy księgowa ma rację?

Programy umożliwiające przekazanie 1 proc. tylko jednej OPP będą oznaczone

Organizacje pożytku publicznego (OPP), które oferują programy do rozliczania podatków, za pośrednictwem których 1 proc. można przekazać tylko konkretnej OPP, będą musiały o tym wyraźnie informować. MPiPS przygotowało projekt rozporządzenia określającego, jak mają być sformułowane te informacje.

Należności wypłacone świadkom wezwanym w sprawach karnych nie są zwolnione z PIT

Minister Finansów dokonał niekorzystnej dla podatnika zmiany interpretacji indywidualnej, w której uznał, że należności wypłacone z powodu stawiennictwa na wezwanie sądu lub organu prowadzącego postępowanie przygotowawcze na podstawie ustawy Kodeks postępowania karnego nie podlegają zwolnieniu z PIT.

Kwota wolna od PIT niezgodna z Konstytucją RP - komentarze po wyroku TK

Przepis art. 27 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustalający kwotę wolną od podatku, jest niezgodny z konstytucją i traci moc 30 listopada 2016 r. - orzekł w środę 28 października 2015 r. Trybunał Konstytucyjny. Zdaniem Trybunału niekonstytucyjne jest to, że przepis ten nie przewiduje mechanizmu korygowania kwoty zmniejszającej podatek, gwarantującego co najmniej minimum egzystencji. Wyrok jest słuszny i potwierdza nasze racje - skomentował wyrok Henryk Kowalczyk, poseł PiS.

Obowiązki dokumentacyjne związane z opodatkowaniem w Polsce dochodu zagranicznych spółek kontrolowanych

Nasza spółka posiada 30% udziałów w zagranicznej spółce mającej siedzibę w kraju zaliczanym do tzw. rajów podatkowych. Księgowa przekazała nam informację, że spółka ta zostanie uznana za zagraniczną spółkę kontrolowaną, więc będzie konieczne wypełnianie dodatkowych obowiązków dokumentacyjnych. Na czym polegają te obowiązki?

Termin złożenia zeznania o wysokości dochodu zagranicznych spółek kontrolowanych

Nasza spółka posiada udziały w zagranicznych spółkach spełniających kryteria uznania ich za zagraniczne spółki kontrolowane. Księgowa poinformowała nas, że będziemy musieli składać osobne zeznania o wysokości dochodu tych spółek. Czy tak faktycznie będzie? Jeśli tak, to w jakim terminie takie zeznanie musi zostać złożone? Nasza spółka ma rok podatkowy zgodny z kalendarzowym i obawiamy się, że do końca marca nie zdążymy uzyskać wszystkich danych niezbędnych do prawidłowego wypełnienia takiego zeznania.

Kiedy nie trzeba stosować przepisów o zagranicznych spółkach kontrolowanych

Nasza spółka posiada udziały w spółce zagranicznej. Spółka zagraniczna faktycznie prowadzi działalność w innym państwie członkowskim niż Polska, chociaż na razie skala działalności spółki nie jest zbyt duża ze względu na dość krótki okres prowadzenia tej działalności. Spółka zagraniczna nie osiągnęła dużych przychodów za 2014 r. Czy jest jakiś sposób, aby uniknąć stosowania wobec niej przepisów o zagranicznych spółkach kontrolowanych? Jak ocenić, czy spółka spełnia warunki wyłączenia stosowania tych przepisów wobec niej?

Termin dostarczenia fiskusowi rejestru i ewidencji dotyczących zagranicznych spółek kontrolowanych

Nasza spółka posiada udziały w zagranicznych spółkach spełniających kryteria uznania ich za zagraniczne spółki kontrolowane, w związku z czym ciążą na nas obowiązki związane z prowadzeniem rejestru tych spółek i ujmowania zdarzeń ich dotyczących w osobnych ewidencjach. Czy w razie kontroli mamy jakiś termin na dostarczenie tych dokumentów organowi podatkowemu?

Czy trzeba stosować przepisy o CFC, gdy dochody zakładu zagranicznego nie są uwzględniane przy obliczaniu podatku w Polsce

Prowadzę w Wielkiej Brytanii działalność poprzez zakład mojej polskiej firmy. Dochody tego zakładu są opodatkowywane w Wielkiej Brytanii, stosownie do postanowień dwustronnej polsko-brytyjskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania i nie są uwzględniane w podstawie opodatkowania przy wyliczaniu mojego podatku płaconego w Polsce. Czy w takim przypadku będę musiał stosować przepisy o opodatkowaniu zagranicznych spółek kontrolowanych?

Czy do spółki spoza UE i EOG trzeba stosować przepisy o zagranicznych spółkach kontrolowanych

Nasza spółka posiada udziały w spółce zagranicznej. Przychody tej zagranicznej spółki za poprzedni rok wyniosły ok. 200 tys. euro. Spółka ta prowadzi działalność w państwie położonym poza obszarem UE oraz EOG. Czy w odniesieniu do tej spółki będziemy musieli stosować przepisy o zagranicznych spółkach kontrolowanych?

IFK poleca: PIT za 2015 r. na nowych formularzach

Od 1 stycznia 2016 r. zmianie ulegną niektóre wzory formularzy PIT. Nowe druki będą stosowane już do rozliczeń podatkowych za 2015 r. Zmiany te przewiduje opublikowany przez resort finansów projekt rozporządzenia w sprawie określenia wzorów rocznego obliczenia podatku oraz zeznań podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.

Zmiany w informacji PIT-11 od 2016 roku – nowe obowiązki płatnika

Już od 1 stycznia 2016 r. płatnicy będą mieli nowe obowiązki w związku z wprowadzeniem dodatkowych pól w informacji PIT-11. Przygotowując informację PIT-11 za 2015 r. płatnik będzie zobowiązany ustalić rezydencję podatkową podatnika, a w przypadku polskich nierezydentów podatkowych, uzyskać dodatkowe informacje o zagranicznym adresie pracownika czy jego numerze identyfikacyjnym wydanym za granicą.

Eksperci: na zmianach w PIT proponowanych przez PO wielu straci, niewielu zyska

Propozycje podatkowe Platformy Obywatelskiej na pierwszy rzut oka wyglądają atrakcyjnie, ale niektórzy podatnicy na nich stracą, a liczba tych, którzy zyskają może być niewielka - oceniają eksperci podatkowi, z którymi rozmawiała PAP.

IFK poleca: Kiedy pierwszy raz złożyć PIT-CFC i CIT-CFC

Podatnicy uzyskujący dochody z zagranicznych spółek kontrolowanych zobowiązani są do składania PIT-CFC i CIT-CFC do końca dziewiątego miesiąca następnego roku podatkowego. W przypadku gdy brany pod uwagę rok podatkowy odpowiada rokowi kalendarzowemu, termin ten oznacza składanie zeznań najpóźniej do końca września następnego roku podatkowego. Należy jednak zaznaczyć, że w 2015 r. podatnicy nie muszą jeszcze ich składać.

Utrudnianie wyprowadzanie zysków za granicę - zmiany w PIT i CIT

Utrudnienie firmom powiązanym ze sobą wyprowadzanie zysku za granicę - przewiduje rządowy projekt zmian w ustawie o CIT i PIT, którego drugie czytanie może mieć miejsce podczas najbliższego posiedzenia Sejmu.

Podwyższenie kwoty wolnej w PIT - niższe dochody gmin

Z powodu zapowiadanego podniesienia kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł ucierpią samorządy. Wpływy do ich budżetu mogą spaść nawet o blisko 9 mld zł, wzrośnie wówczas liczba gmin i powiatów z deficytem. Budżet państwa dzięki wpływom z podatków obrotowych efekty odczuje w mniejszym stopniu. Łącznie wpływy z podatków mogą spaść nawet o 20 mld zł, dlatego aby zrekompensować część strat, konieczne może być wprowadzenie dodatkowych obciążeń.

Szczepienia finansowane przez pracodawcę nie są przychodem pracowników

Wartość świadczenia w postaci szczepienia przeciw grypie nie stanowi przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, bowiem zgodnie z art. 20 ust. 3 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi „Koszty przeprowadzania szczepień, o których mowa w ust. 1, oraz zakupu szczepionek ponosi pracodawca”.

Minister finansów zwolnił z PIT stypendia Erasmus + w latach 2015 - 2016 r

Stypendia w programie Erasmus + będą wolne od podatku dochodowego – to efekt rozporządzenia podpisanego we wtorek 11 sierpnia 2015 r. przez ministra finansów Mateusza Szczurka po konsultacjach z minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Leną Kolarską-Bobińską.

Kiedy prezes nie zapłaci PIT od korzystania samochodu służbowego

Przejazdy Prezesa Zarządu samochodem służbowym z miejsca zamieszkania do miejsca wykonywania pracy i w kierunku odwrotnym – o ile nie służą one osobistym celom Prezesa lecz odbywają się w ramach realizacji powierzonej funkcji – nie stanowią nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zatem wartości tego świadczenia nie można zaliczyć do przychodu Prezesa w ramach działalności wykonywanej osobiście.

Ministerstwo Finansów nie planuje zmian w PIT i VAT w najbliższym czasie

Z wypowiedzi przedstawicieli Ministerstwa Finansów dla mediów wynikało, że na jesieni 2015 roku możemy mieć do czynienia z zasadniczymi zmianami w VAT (w szczególności powrót do poprzednich stawek – 22% i 7%, czy nawet wprowadzenie jednolitej stawki VAT) oraz w PIT (zwiększenie kosztów pracowniczych, czy podwyższenie kwoty wolnej). Postanowiliśmy zapytać wprost nad jakimi zmianami w tych podatkach pracuje aktualnie MF. Zapytaliśmy także o ewentualne wprowadzenie podatku dochodowego w rolnictwie i podatek katastralny. Odpowiedzi udzielił wiceminister finansów Jarosław Neneman.

Dofinansowanie zajęć sportowych pracowników i imprezy integracyjne bez PIT

Minister Finansów potwierdza w kolejnych interpretacjach, powtarzając argumentację Trybunału Konstytucyjnego, że za przychód pracownika opodatkowany PIT mogą być uznane tylko te świadczenia, które: zostały spełnione za zgodą pracownika, w jego interesie (a nie w interesie pracodawcy) i przyniosły pracownikowi wymierną i zindywidualizowaną korzyść majątkową.

Obowiązek wystawienia informacji PIT-8C w sytuacji braku danych podatnika

Uzyskanie przez podatników dochodów m.in. w postaci przychodów z kapitałów pieniężnych wymaga dla celów podatkowych udokumentowania za pomocą informacji PIT-8C. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie jest to możliwe, np. ze względu na brak danych odbiorcy. Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach wydał 5 czerwca 2015 r. interpretację indywidualną, w której wyjaśnił, jak należy postępować w takich przypadkach.

IFK poleca: Nieuregulowanie niedopłaty z PIT grozi zajęciem majątku

O zaległość podatkową fiskus będzie się upominać – przez telefon, mail lub śląc wezwania na piśmie. Do zaległości podatkowych należy też kwota nieuregulowanego rocznego PIT-a za 2014 r. Dłużnym podatnikom od maja liczy się odsetki. Najbardziej upartym w niereagowaniu na wezwania do zapłaty grozi wszczęcie postępowania egzekucyjnego.

Sejm doprecyzował zasady przekazywania 1 proc. PIT dla OPP

Doprecyzowanie zasady przekazywania 1 proc. podatku dochodowego Organizacjom Pożytku Publicznego i utworzenie Funduszu Wspierania OPP - przewiduje uchwalona w czwartek 9 lipca 2015 r. przez Sejm nowelizacja ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie.

Co bardziej realne: wysoka kwota wolna w PIT, czy wyższe podatki?

W polskim sejmie zapanowała ostatnio moda na kwotę wolną od podatku, jakby jej podniesienie było panaceum na bolączki całego systemu podatkowego. Podwyższenia kwoty chce większość ugrupowań posługując się często przykładem Wielkiej Brytanii. Tymczasem wzór brytyjski jest póki co nieosiągalny i rzadko się przy tym wspomina, że każde znaczące podniesienie kwoty wolnej oznacza proporcjonalną podwyżkę innych podatków, chyba że rząd znajdzie nagle 21,5 mld zł. Mało tego, resort finansów chce wycisnąć to, co jeszcze w podatnikach zostało.

Zwrot nadpłaty PIT za 2014 rok

Stan realizacji zwrotu nadpłaty PIT-a za 2014 r. można sprawdzić w internecie. Fiskus na rozliczenie rocznych zeznań złożonych przez podatników w terminie ma czas do końca lipca. Inaczej będzie w przypadku deklaracji skorygowanych, zadłużonych u państwa podatników lub niskiej kwoty zwrotu.

Odszkodowanie wypłacone za granicą a PIT

Odszkodowanie wypłacone za granicą polskiej osobie fizycznej z tytułu czynu niedozwolonego nie zawsze jest wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych.

Ulgi kredytowe bez podatku dochodowego

Z dniem 23 czerwca 2015 roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 22 maja 2015 roku w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podatku dochodowego od osób prawnych od niektórych dochodów (przychodów) podatników podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podatników podatku dochodowego od osób prawnych (Dz. U. poz. 766). Poniżej przedstawiamy krótkie omówienie do nowego rozporządzenia.

Jesienią rząd zaproponuje obniżenie podatków, w tym PIT

Rząd zamierza obniżyć podatki, szczególnie osobiste, a propozycje przedstawi jesienią - powiedziała w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" premier Ewa Kopacz. Dodała, że jedna z propozycji będzie stanowić alternatywę dla kwoty wolnej od podatku.

Niższy wiek emerytalny i kwota wolna od PIT w wysokosci 8 tys. zł - pierwszymi projektami Prezydenta Dudy

Prezydent elekt Andrzej Duda powiedział w środę 24 czerwca 2015 r. PAP, że po zaprzysiężeniu, jeszcze w sierpniu zamierza złożyć projekt ustawy zakładający obniżenie wieku emerytalnego. "To będzie mój absolutnie pierwszy projekt" - oświadczył. Jednym z pierwszych projektów ustaw będzie też podwyższenie kwoty wolnej od podatku PIT do 8 tysięcy zł.

Firmy z udziałem kapitału zagranicznego unikają opodatkowania - organy podatkowe i skarbowe zawodzą

Sprawdzone przez Najwyższą Izbę Kontroli na przełomie 2014 i 2015 roku urzędy kontroli skarbowej oraz urzędy skarbowe nie przeprowadziły wystarczających działań, które skutecznie zapobiegłyby uchylaniu się od opodatkowania przez podmioty z udziałem kapitału zagranicznego, poprzez transferowanie dochodów poza polski system podatkowy. NIK zwraca uwagę, że w polskim systemie podatkowym wciąż nie ma klauzuli generalnej przeciwko unikaniu opodatkowania. Kontrolerzy odnotowali jednak, że klauzula ma znaleźć się w projekcie nowej ordynacji podatkowej, którą przygotowuje Komisja Kodyfikacyjna Ogólnego Prawa Podatkowego.

Szczurek: kwota wolna od podatku to "tępy instrument"

Kwota wolna od podatku jest tępym instrumentem, to znaczy drogim i niekoniecznie przekładającym się na efekty społeczne i poprawę systemu podatkowego - ocenił minister finansów Mateusz Szczurek.

Wakacje 2015 - podatki

Ministerstwo Finansów, jak co roku przygotowało kilka zaleceń podatkowych, które mogą być przydatne podczas rozpoczynających się wakacji.

PIT od przychodu z prywatnego używania samochodu służbowego rozlicza się z dołu

Pracownicy użytkujący samochody służbowe uzyskują przychód, który musi rozliczyć pracodawca. Powinien to zrobić za okres, w którym przychód powstał, a więc w którym pracownik miał auto do dyspozycji. A podatek trzeba odprowadzić do urzędy skarbowego do 20 dnia miesiąca przypadającego po miesiącu, w którym powstał przychód.

Kiedy otrzymam zwrot podatku z rozliczenia rocznego PIT

Z końcem kwietnia mija termin składania rocznych zeznań podatkowych za rok poprzedni. Lipiec natomiast jest ostatnim miesiącem, w którym co do zasady, podatnicy powinni otrzymać zwrot nadpłaconego podatku. Termin ten może być różny w zależności od występującego o zwrot.

Sejm chce doprecyzować zasady przekazywania OPP 1 proc. PIT

Uregulowanie zasady przekazywania 1 proc. podatku dochodowego oraz utworzenie Funduszu Wspierania Organizacji Pożytku Publicznego - przewiduje komisyjny projekt zmian w ustawie, którym na najbliższym, rozpoczynającym się 26 maja 2015 r. posiedzeniu zajmie się Sejm.

REKLAMA