Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu CIT - koszty. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące CIT - koszty.
Czy wydatki ponoszone w związku ze śmiercią pracownika są kosztem?
Aktualizacja: 30.11.2020
Czy wydatki ponoszone w związku ze śmiercią pracownika (czy też byłego pracownika) dotyczące zakupu m.in. wieńców pogrzebowych, nekrologów umieszczanych w prasie, kondolencji można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? »
Usługi niematerialne w kosztach podatkowych - zmiany od 2018 roku
Aktualizacja: 17.01.2018
Obowiązujące od początku 2018 roku zmiany w podatku CIT ograniczają m.in. prawo zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków na usługi niematerialne (np. doradcze). Podatnicy mają sporo wątpliwości odnośnie tych nowych przepisów, np. jakie konkretnie usługi rozumiane są jako niematerialne. Ponadto nowe przepisy CIT wprowadziły ograniczenia dotyczące odliczania kosztów finansowania zewnętrznego. »
Niedobory ujawnione podczas inwentaryzacji w kosztach uzyskania przychodów
Aktualizacja: 03.11.2017
Do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wartości ujawnionych w trakcie inwentaryzacji niedoborów, ale jedynie w tej wysokości w jakiej niedobory te uznane zostały za niezawinione i są normalnym następstwem prowadzonej działalności gospodarczej. Nie jest natomiast możliwe uznanie niedoborów za koszty, gdy powstają one w wyniku świadomych działań podatnika. »
Płatności gotówką tylko do 15 tys. zł od 2017 roku
Aktualizacja: 15.04.2016
Sejm opowiedział się za nowelizacją ustawy o podatku PIT, CIT oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Zakłada ona obniżenie do 15 tys. zł limitu transakcji gotówkowych. Zmiany mają na celu ograniczenie szarej strefy. »
Rabat obniżający koszty zakupu - jak i kiedy trzeba rozliczyć go w kosztach uzyskania przychodu
Aktualizacja: 16.11.2012
Podatnicy miewają wątpliwości jak i kiedy powinni rozliczyć podatkowo rabat obniżający koszty z tytułu nabycia towarów. Na te pytania odpowiedział w interpretacji indywidualnej Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi. »
Straty wynikające z zamknięcia umów opcyjnych a koszty podatkowe
Aktualizacja: 16.11.2012
Analiza art. 16 ust. 1 pkt 8b ustawy o CIT prowadzi do wniosku, że wydatki „związane z nabyciem” pochodnych instrumentów finansowych są pojęciem szerszym niż wydatki na nabycie tych instrumentów. Przepis art. 16 ust. 1 pkt 8b ustawy należy interpretować w ten sposób, że odnosi się on do kosztów nabycia, które ponosi jedna ze stron umów o nabycie pochodnych instrumentów finansowych, czyli do nabywcy opcji. Koszty wystawcy opcji należy oceniać zgodnie z regułami art. 15 ust. 1 ustawy o CIT. »
Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?
Aplikant adwokacki, specjalista z zakresu postępowania cywilnego.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »