| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Producenci rolni. Wnioski o zwrot akcyzy do końca września

Aktualizacja: 16.09.2011

Producenci rolni do 30 września mają czas na złożenie wniosku o zwrot akcyzy zawartej w cenie paliwa wykorzystywanego do produkcji rolnej. »

Podatek Buffetta, czyli nowy podatek dla bogatych

Aktualizacja: 20.09.2011

Prezydent Barack Obama zamierza zaproponować nowy podatek dla osób uzyskujących rocznie dochody powyżej 1 mln dolarów - ujawniły źródła oficjalne w Waszyngtonie. »

Sejm przyjął ustawę deregulacyjną bis

Aktualizacja: 19.09.2011

16 września 2011 r. Sejm po poprawkach Senatu przyjął ustawę o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców, tzw. ustawę deregulacyjną bis. »

Eksperci apelują o korzystanie e-faktur

Aktualizacja: 16.09.2011

Przedsiębiorcy powinni zachęcać swoich klientów i partnerów biznesowych do korzystania z elektronicznych faktur – apelują eksperci z PKPP Lewiatan. Pod tym względem Polska zostaje wciąż daleko w tyle za krajami Europy Zachodniej. »

Zmiany w CIT. Nowe zasady nadzoru nad funduszami inwestycyjnymi

Aktualizacja: 20.09.2011

Sejm poparł poprawki Senatu do nowelizacji ustaw o funduszach inwestycyjnych oraz o podatku dochodowym od osób prawnych. Wprowadza ona nowe zasady nadzoru nad zamkniętymi funduszami emitującymi certyfikaty inwestycyjne wyłączone z obrotu na rynku regulowanym. »

MF: nie ma pomysłu, by urzędy skarbowe prowadziły ewidencję dochodów

Aktualizacja: 16.09.2011

Ministerstwo Finansów nie ma pomysłu, by urzędy skarbowe prowadziły zamiast podatników ewidencję dochodów i kosztów działalności gospodarczej - poinformował w piątek w Sejmie wiceminister finansów Maciej Grabowski. »

Płaca minimalna w wysokości 50 proc. średniego wynagrodzenia - projekt ustawy

Aktualizacja: 16.09.2011

Sejm opowiedział się za kontynuowaniem prac nad obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu. Zakłada on stopniowe podwyższanie płacy - do 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia. »

ZUS pomoże wypełnić dokumenty rodzicowi, który zatrudni nianię

Aktualizacja: 15.09.2011

Rodzic, który zdecyduje się legalnie zatrudnić nianię, będzie mógł otrzymać pomoc przy wypełnianiu niezbędnych dokumentów dla ZUS. Dla rodziców i niań uruchomiono też specjalną infolinię. »

Rencista socjalny będzie mógł zarobić 70 proc. przeciętnego wynagrodzenia

Aktualizacja: 14.09.2011

Nowelizacja ustawy o rencie socjalnej przewiduje, że osoby pobierające rentę socjalną będą mogły zarobić, bez utraty tego świadczenia, do 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Obecnie jest to 30 proc. »

Minimalne wynagrodzenie w 2012 r. wyniesie 1500 zł

Aktualizacja: 13.09.2011

Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2012 r. będzie wynosić 1500 zł - zdecydował rząd. Obecnie wynagrodzenie minimalne wynosi 1386 zł, oznacza to jego wzrost o 8,2 proc. »

Uproszczenie zasad ustalania różnic kursowych

Aktualizacja: 12.09.2011

Najnowsza nowelizacja ustaw o podatkach dochodowych wprowadza zasadę, że przy ustalaniu różnic kursowych w przypadku otrzymania należności lub zapłaty zobowiązań oraz sprzedaży lub kupna walut obcych uwzględniane mają być ich kursy faktycznie zastosowane. »

Zniesienie deklaracji PIT i elektroniczne konta podatkowe

Aktualizacja: 14.09.2011

Zniesienie obowiązku składania deklaracji PIT, wprowadzenie elektronicznych kont podatkowych - takie propozycje zmian w systemie podatkowym przedstawia Platforma Obywatelska. Prof. Witold Modzelewski nazwał zniesienie deklaracji PIT pomysłem "absurdalnym", a dr Irena Ożóg uważa go za ciekawy. »

Sejm zajmie się ustawą o wynagrodzeniu minimalnym

Aktualizacja: 09.09.2011

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu VI kadencji, 15-16 września, posłowie zajmą się zgłoszonym przez NSZZ "Solidarność" projektem ustawy o wynagrodzeniu minimalnym. »

Górnicze spółki nie zapłacą podatku od wyrobisk

Aktualizacja: 16.09.2011

Wyrobiska górnicze nie są budowlami i nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości - orzekł Tryunał Konstytucyjny. Przedstawiciele górniczych spółek liczą, że orzeczenie będzie przełomem w sporach kopalń z gminami odnośnie opodatkowania podziemnych wyrobisk. »

Dokumenty ubezpieczeniowe bez NIP

Aktualizacja: 09.09.2011

ZUS poinformował, że numer NIP wychodzi z użytku jako identyfikator osoby ubezpieczonej. Pozostaje natomiast podstawowym identyfikatorem płatnika składek. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Finelog

Finelog sprawia, że logistyka przestaje ograniczać Twój biznes. Tam, gdzie większość ludzi widzi tylko problemy, my widzimy wyzwania i, co jeszcze ważniejsze, rozwiązania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »